Підсумки тижня початкових класів

Дата: 23 грудня 2020 о 18:36
Автор: Жабчик М. М.

Підсумки проведення тижня початкової школи
Одним із найважливіших завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності молодших школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове.
Серед найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення тижня початкових класів. У цьому навчальному році він проходив з 07 грудня по 11 грудня 2020 року під гаслом:
«Кожній дитині – світло знань,
Кожній дитині – можливість творити.
Віру в сили свої без вагань –
Радість у цьому світі жити!»
Тиждень проходив за складеним заздалегідь планом, в рамках якого були проведені різноманітні заходи. В роботі тижня взяли участь всі початкові класи. Було проведено різні заходи, які сприяли більш поглибленому засвоєнню учнями основного навчального матеріалу. Адже, головною і невід’ємною метою цих заходів є підвищення інтересу учнів до певного предмета, виявити і розвинути їхні творчі здібності.
Кожен день тижня мав певну назву і мету, протягом якого вчителі і учні реалізовували поставлені завдання.
Перший день – «День рідної мови »
Розпочався тиждень з флешмобу «Зроби фото з українською хусткою»,започаткування свята Української хустки сприятиме збереженню та відродженню українських традицій. Від самого ранку початкова школа наповнилась барвистими кольорами традиційного українського вбрання. ТаЗ учнями перших класів проведено розважальну програму «Я мандрую казкою»,
де учням було запропоновані цікаві розвиваючі завдання, з якими вони вдало справились.
На уроках української мови формували навички каліграфічного письма, самоконтролю, розвивали вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати. Надовго запам’ятається дітворі мовні ігри, в яких діти показали свій артистизм, талант, вміння мислити, знання з української мови.
Другий день– «День математики»
Другий день тижня був присвячений Королеві усіх наук – математиці. Як показує досвід, засвоєння математики супроводжується значним розумовим напруженням учнів. Для запобігання їхньої перевтоми існує чимало різноманітних методів і прийомів. У молодшому шкільному віці елементи гри підвищують працездатність, сприяють фізичному розвитку дітей, формують в них конкретні уявлення про явища навколишнього світу, полегшують оволодіння абстрактними поняттями.
Щоб зацікавленість учнів до вивчення математики не знижувалася були проведені наступні заходи «Математичне лото» (з учнями 1 х класів), учні 2 класу розгадували математичні кросворди, проведено змагання між 3-ми класами «Числовий експрес», де перемогу здобули учні 3 – А класу. Найкращими математиками 4 класу стали учні Головач Д., Жабчик А., Касян Т., Онуфрійчук І.
Третій день розпочався з проведення «Дня здоров’я та спорту». В кожному класі розучувались на уроках фізкультхвилинки з рухами, що вразило учнів своєю різноманітністю та цікавістю. На перервах діти залучали всіх бажаючих до розучування народних ігор. Це дало позитивний результат, так як учні під час великої перерви проводили вільний час організовано.
Також у цей день учні переглянули презентацію «Здоровий спосіб життя». Учні намалювали малюнки на тему «Спрт та зарядка – здорове малятко», також випустили листівки «Корисне меню на день»
Четвертий день –«Природничий»
Виховувати почуття прекрасного, розвивати позитивно-емоційне ставлення до пізнання навколишнього, активність, творчість, оригінальність учнів - така мета була наступного творчого дня. Це пізнавальні перерви «У світі природи цікавинок багато», подорож стежками кросвордів у світ природи.
П’ятий день – день Творчості
Цього дня кожен мав змогу презентувати свої таланти та творчі здобутки. Діти взяли активну участь у виготовленні новорічних прикрас: ялинка власними руками, новорічна композиція, різноманітні сніжинки. Учні створили новорічні стінгазети.
Учні 4 класу провели свято «Андріївські вечорниці». Діти співали пісень,жартували, веселились, дівчатка ворожили. Свято закінчилось кусанням калити та частуванням варениками.
Робота тижня була спланована так, щоб заходи охоплювали різні сфери діяльності учителів та учнів, були цікавими та корисними, сприяли інтелектуальному та творчому розвитку дитини, створення у навчально-виховному процесі атмосфери успіху, яка сприяє розвитку особистості дитини, розкриттю унікальних здібностей вихованців, відчуття радості за свої досягнення, віри у власні сили, наполегливості у подоланні труднощів. Учні початкових класів проявили себе і показали, що вони є розумними, творчими, артистичними, вихованими , кмітливими, цілеспрямованими.
Протягом тижня кожен учитель доцільно і важливо показував дітям, що він вірить у їхні сили, разом з ними радіє успіхові кожного.
Кожна дитина по-своєму неповторна. Скільки дітей – стільки здібностей. І в кожної свої мрії. Ми сподіваємося, що усі дитячі мрії здійсняться, таланти розквітатимуть, а дорослі, будуть їм у цьому допомагати. І в нашій школі кожного року з’являтимуться нові талановиті зірочки, які сяятимуть ще яскравіше!