З 25. 03. по 29.03. 2019 року в школі проходив тиждень дитячої та юнацької книги. Основне завдання для бібліотекаря під час проведення тижня книги – дати молоді максимум інформації з актуальних питань сьогодення, допомогти усвідомити значення інформації для особистого розвитку, сприяти формуванню інтелектуального потенціалу, вміння користуватися інформацією. А головне - залучити молоде покоління до читання, домогтися, щоб друковані видання - книга, газета, журнал – стали їх постійною потребою. Впродовж тижня у бібліотеці проходив день відкритих дверей « Бібліотека – скарбниця знань і джерело творчого натхнення», діти активно відвідували бібліотеку, обирали книги для себе.
А ще подарували нові книги на бібліотеку Онопрійчук Олександра, Головач Ніна, Карпелюк Андрій та Шерстюк Олеся, загалом діти подарували 10 екземплярів книг на бібліотеку і нагороджені заохочувальними призами та подяками.
Виховання бережливого ставлення до книги не лише економічна потреба суспільства, а, насамперед, формування особистості. 26 березня в нашій школі бібліотекар провела рейд-перевірку стану підручників. Огляд показав, що переважна більшість школярів підтримують належний стан підручників.
У конкурсі на кращу газету «Живи, книго!» І місце отримала Шерстюк Олеся, ІІ місце - Шамолюк Любов (учні 7-Б класу).
Була організована виставка «Енциклопедії – книги, які знають все», діти мали змогу ознайомитися з енциклопедичними виданнями різної галузі .
Також проходив конкурс закладок серед учнів 1-7 класів «Моя закладка до книги найкраща», діти взяли активну участь у цьому конкурсі та маємо таких переможців:
І місце - Жигула Назар (1-Б клас);
ІІ місце - Шерстюк Олеся (7-Б клас);
ІІІ місце - Черота Олена (1-А клас). Ці діти нагороджені грамотами та заохочувальними призами.
Проходили книжкові виставки серед учнів 1-4 класів , за активну участь у книжкових виставках подяками були нагороджені учні 1-А, 1-Б та 3-А класів.
У нашій бібліотеці «розцвіла» чарівна квітка бажань під назвою «Хочу бачити у бібліотеці», кожний клас мав свою пелюсточку, на якій написали свої побажання щодо поліпшення роботи бібліотеки. Діти до цього завдання поставилися відповідально. Вони хочуть бачити нову літературу різних жанрів у бібліотеці, більш простору бібліотеку, щоб був читальний зал, щоб бібліотека мала комп’ютери з інтернетом та принтер у вільному доступі для учнів.
По класах впродовж тижня були показані відеофільми на такі теми: «Як народилася книга. В гостях у Добрячка» (для учнів 1-4 класів), «Як твориться книга» (для учнів 5-7 класів), «Нестандартні книги» ( для учнів 8-9 класів). Діти дізналися багато цікавого та корисного про книги.
Проходили інформаційні літературні хвилинки «Цікаво про бібліотеки». Найактивнішою учасницею цього конкурсу стала учениця 7-Б класу Цимбаліст Софія, яка нагороджена подякою та заохочувальним призом.
На протязі тижня працювала при бібліотеці «Книжкова лікарня», під час роботи бібліотекар та діти вилучали «хворі» книги та лікували їх.
Молодь – особлива категорія читачів. Вона потребує великої уваги, індивідуального підходу і неформального обслуговування. Щоб зацікавити її відвідувати бібліотеку, намагаємось використовувати інноваційні форми роботи, які не тільки задовольняють потребу в читанні, але й сприяють реалізації різноманітних творчих можливостей та спілкуванню.
Зав. бібліотекою Н. Карпелюк