Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як вам новий сайт?
Всього 65 чоловік

Що треба знати про профілактичні щеплення

Дата: 20 січня 2019 о 17:16

Що треба знати про профілактичні щеплення

Які вакцини використовуються та як вони вводяться

Є два типи безпечних та ефективних вакцин:

  • Оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ) – дві краплі в рот. Вона використовується для зупинення спалахів та досягнення високого рівня захисту дітей від поліо в районах циркуляції або повернення вірусу, а також для проведення рутинної імунізації.
  • Інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ), що вводиться шляхом ін’єкції, використовується для рутинної імунізації.

 
Скільки разів дитина має отримати щеплення, щоб бути повністю вакцинованою

Необхідно прийняти кілька доз вакцини, щоб забезпечити повний захист дитини від вірусу. Ризику передозування немає. Якщо дитині, яка вже пройшла повний курс вакцинації, дати декілька додаткових доз ОПВ, це не лише означатиме більший рівень захисту для неї, а й попередить передачу вірусу оточуючим. Як правило, для забезпечення захисту дитині потрібно чотири дози вакцини. Але у випадку повернення та циркуляції вірусу в країні рекомендується давати дітям додаткові дози, щоб повністю їх захистити. Навіть повністю щепленим дітям потрібно зробити 3 додаткових щеплення ОПВ протягом додаткових заходів з імунізації, що здійснюються державою.

Порядок щеплення

Два перші щеплення виконуються вакциною ІПВ (внутрішньом’язова ін’єкція) — це інактивована вакцина із вмістом убитих вірусів поліомієліту, яка забезпечує присутність антитіл до вірусу в крові. Може використовуватись як моновакцина, так і у складі комбінованих багатокомпонентних вакцин (проти кількох хвороб одразу).

Решта щеплень зазвичай виконуються вакциною ОПВ (краплі в рот) — це жива вакцина, до складу якої входять живі ослаблені віруси поліомієліту трьох типів. Завдяки цій вакцині формується зокрема і місцевий імунітет у кишечнику, що перешкоджає подальшому розповсюдженню вірусу. Це вкрай важливо для подолання спалаху хвороби.
За наявності протипоказань до ОПВ, усі щеплення виконуються вакциною ІПВ.
Щеплення від поліо входить до переліку обов’язкових профілактичних щеплень в Україні й проводиться в поліклініках безкоштовно для дітей за календарем вакцинації.

Якщо на час планового щеплення вакцини немає, ви можете:

1. Дізнатися, коли надійде вакцина, у лікаря, за телефонами кабінету щеплення або місцевого управління охорони здоров’я і зробити щеплення за наявності.
2. Зробити платне щеплення у приватній клініці. Різниці між вакцинами, які використовують державні й приватні клініки, немає.

Наскільки безпечною є вакцина?

Як ОПВ, так і ІПВ є абсолютно безпечними вакцинами. ОПВ, що використовується в Україні, була попередньо схвалена ВООЗ та придбана ЮНІСЕФ. У неї немає розповсюджених побічних ефектів, і вона використовується в усьому світі для захисту дітей від поліо. Протягом останніх 20 років ця вакцина врятувала 5 мільйонів дітей від хронічного паралічу, який міг би бути викликаний вірусом поліо. Набагато більшу загрозу для дітей несуть не побічні ефекти від вакцини від поліо, а сам вірус.

Від поліо можна вакцинувати хворих дітей

ОПВ є безпечною та її можна давати хворим дітям, що мають симптоми грипу чи застуди. Насправді дуже важливо забезпечити вакцинацію хворих дітей, оскільки рівень їхнього імунітету є нижчим, ніж в інших дітей, тому вони більш вразливі до інфікування. Протипоказання до щеплення від поліо можуть бути у дуже рідкісних випадках. Такі випадки може визначити ваш сімейний лікар.

Щеплення можна робити дитині на грудному вигодовуванні
Так. Хоча грудне вигодовування є надзвичайно важливим для здоров’я дитини, грудне молоко не захищає вашу дитину від вірусу поліо.

Чим відрізняється рутинна вакцинація та додаткові кампанії з вакцинації

Рутинна імунізація – це програма, яку держава проводить для всього населення, у тому числі проведення імунізації всіх дітей молодшого віку для забезпечення їх захисту від передчасної смерті та захворювань, що можуть бути викликані найнебезпечнішими інфекціями. В Україні діти отримують безкоштовні щеплення від 10 захворювань за 6 разів протягом перших півтора року життя. Рутинна вакцинація від поліо є однією зі складових цього календаря.

Національні дні імунізації, або додаткові заходи з імунізації, передбачають додаткові щеплення для великої кількості населення протягом короткого періоду часу. Вони організовуються, коли з’являється конкретний ризик.

Для захисту дітей від інфекційних захворювань зробіть їм щеплення відповідно до календаря рутинної імунізації та протягом Національних днів імунізації, коли вони будуть оголошені державою

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.