Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як вам новий сайт?
Total 65 common:people_all_forms

Місячник екології "Зелена весна"

Date: 9 червня 2021 о 10:43
114 views

З метою формування ціннісного ставлення учнівської молоді до природи з 05.04. по 30.04.2021 року у Клесівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів проводився екологічний місячник.

Планом місячника було передбачено проведення заходів, спрямованих на підвищення загального рівня екологічних знань; набуття практичних навичок поведінки у природі, формування позитивного ставлення до об’єктів живої природи.

Під час проведення місячника екології учні брали активну участь у різноманітних конкурсах, акціях, майстер-класах та проєктах зокрема:

 •       «День зустрічі птахів» - виготовляли та доглядали за будиночками для птахів.

•        «За чисте довкілля» -цього року, як і за звичай, долучилися до прибирання лісу навколо селища та старого кладовища біля сільського храму.

•        «Краса шкільного подвір’я» - було впорядковано пришкільну територію. Висаджено 49 кущів туї шаровидної, 21 туї колоновидної та 92 куща самшиту. Також оновили живопліт спортивного майданчика. Ця акція проходить щорічно багато років, тому ми вже можемо продемонструвати відмінний результат. Коли запрошують у затінок дерева, милують око квіти, то зовсім не хочеться урок проводити у класній кімнаті, та й, з огляду на останні епідеміологічні події,  не варто! Тому у школі вчителі часто практикують проведення занять на свіжому повітрі, під шатами рослин, висаджених юними натуралістами. Щоденно спілкуючись із природою, школярі збагачують власний духовний світ.

•        «День Землі» - виготовили лепбук «Сортуй правильно», долучились до акцій «Що я зробив для свєї Землі» та «Як сортувати сміття». Також озеленювали територію громади -  висадили зелену алею у дошкільному закладі, який відвідували у минулому наші учні. Захотілося, щоб якомога більше людей отримували задоволення і натхнення від гарних форм та відтінків декоративних рослин, особливо малеча

•        «Міжнародний день лісів» - писали твори та ходили на екскурсію малювали малюнки, брали участь у турнірах, вікторинах, іграх, що проходили за сприянням Клесівського лісгоспу.

•        «Посади дерево» - створили «Алею випускників» із дуба червоного, саджанці якого люб’язно надали працівники Любоньського лісництва.

•        «Створюємо ліси разом» та «Ліси для нащадків» - у період проведення акції висадили близько 2 650 сіянців сосни та 600 сіянців ялини (0,7 га). Учні використовували техніку садіння «під меч Колесова», яка є їм відома, тому працювали  злагоджено і досить професійно.

•взяли участь у проєкті «Озеленення України» - надали для озеленення парку в с. Пугач туяю пірамідальну (9 шт.) та туяю шаровидну (60 шт.).

•        Стали учасниками найбільшого уроку в світі з екології і кліматичних змін та інше.

Класними керівниками та класоводами було проведено години спілкування, усні журнали, диспути на екологічну тематику.

Відбулося ряд заходів, приурочених річниці Чорнобильської катастрофи. Були проведені виховні години на теми: «Чорнобиль – бідою нашою поріс», «Чорнобиль.. Пам’ять... Скорбота»,  «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить», «Чорнобиль: події, факти, наслідки». Організували виставку ілюстративних матеріалів, приурочених 33-й річниці Чорнобильської катастрофи на теми: «Наслідки Чорнобильської катастрофи», «Чорнобиль – біль і скорбота України».

Учні молодших класів мірялися екологічними знаннями розгадуючи кросворди, беручи участь у вікторинах, складаючи казки та вірші на екологічну тематику. Всі учасники отримали нагороду у вигляді оцінок.

З метою пошуку та підтримки вихованців, які виявили здібності до експериментальної та дослідницької роботи в напрямі природознавства,            на  базі комунального закладу «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради відбувся ІІ етап обласного конкурсу експериментально-дослідницьких робіт «Юний дослідник», у якому  взяли  участь Результати дослідницької роботи представили учні 4-6 класів та їх наставники на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу експериментально-дослідницьких робіт із природознавства «Юний дослідник». Всього на конкурс було подано 75 робіт. Серед них і напрацювання Головач Софії (керівник  Килюшик Олена Сергіївна), Шерстюк Олександри, Гудімової Софії та Войтка Тимофія (керівник Царук Наталія Миколаївна). Конкурс обласного етапу проходив у ІІ тури. Пройшовши І-й (відбірковий) етап, учні нашого закладу взяли участь у ІІ і стали його переможцями, а саме: в номінації «Народознаство, краєзнваство» І місце ГОЛОВАЧ Софія, учениця 6-Б класу; в номінації «Я і природа» ІІ місце ГУДІМОВА Софія, учениця 6-А класу; в номінації «Рослини навколо нас» ІІІ місце ШЕРСТЮК Олександра, учениця 6-Б класу; в номінації «Тваринний світ» І місце ВОЙТКО Тимофій, учень 4 класу. Це результати обласного етапу. Учасники, які вибороли І та ІІ місця відправили свої роботи у Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді м. Київ.  05 травня у НЕНЦ уже відбувся відбірковий етап, за результатами якого запрошуються до участі в ІІ (фінальному) етапі Гудімова Софія та Головач Софія у своїх номінаціях. З 18 по 21 травня пройшов фінальний етап Всеукраїнського конкурсу дослідницько- експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник». У конкурсі взяли участь вихованці еколого-натуралістичних центрів, станцій юних натуралістів, Будинків дитячої та юнацької творчості, навчально-виховних комплексів, закладів загальної середньої освіти з усіх регіонів України. На підставі висновків журі конкурсу, Дипломами Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України нагороджено: І місце, номінація: «Я і природа» - Гудімова Софія, учениця  6-А класу Клесівської ЗОШ І-ІІ ступенів (вчитель ЦАРУК Наталія); І місце номінація: «Народознавство та краєзнавство» Головач Софія, учениця 6-Б класу  Клесівської ЗОШ І-ІІступенів (вчитель КИЛЮШИК Олена).

У травні визначили переможців XIV обласного етапу Всеукраїнського збору учнівських лісництв. Уперше цього року конкурс відбувся в електронному форматі – учасники конкурсу надіслали відео звіти про свою роботу за попередній рік.

Загалом цьогоріч в обласному етапі змагань взяли участь 12 учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти. У своїх презентаціях юні лісівники розповіли про науково-дослідницьку та просвітницьку природоохоронну діяльність, використання інноваційних технологій у вирощуванні лісових культур тощо. У підсумку журі обрало переможців. Учнівське лісництво «Сосновий бір» Клесівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів (керівник ВОЙТКО Тетяна, науковий керівник ЦАРУК Наталія) ДП «Клесівське лісове господарство» вибороло ІІ місце.

Вчитель основ екології                                                         Н. Царук

Comments:
Only authorized users can leave comments.